Úvod » Funkční dekodéry » ESU SwitchPilot 3 PLUS - funkční dekodér 8 párů výstupů
SwitchPilot 3 dekodéry jsou optimalizovány pro přepínání konvenčních pohonů dvojitých cívek, světelné signály, magnetické rozpojovače, žárovky nebo jinou stacionární spotřebu. Aby byla usnadněna poměrně těžkopádná konfigurace dekodéru, má SwitchPilot 3 inovativní koncept ovládání sestávající ze 4řádkového, osvětleného LED displeje a tří vstupních tlačítek.
Režimy
SwitchPilot 3 má více protokolů a lze jej použít s pracovními stanicemi podle systému Märklin® Motorola® (např. 6021, Central Station® nebo Mobile Station®) a také s ústřednami s podporou DCC. Konfigurace může probíhat jak na hlavní, tak na programovací koleji. Díky RailCom® lze také číst CV.
Funkce
SwitchPilot 3 lze napájet přímo z digitálního systému nebo z externího zdroje stejnosměrného proudu. Má celkem 16 tranzistorových výstupů, které jsou seskupeny do 8 výstupních párů 1 až 8.
Každý výstupní pár obsahuje dva výstupy (OutA a OutB) a lze jej konfigurovat jednotlivě pro požadovaný případ použití:
V pulzním režimu je výstup zapnut, jakmile je přijat příkaz k přepnutí. Skutečnost, že se výstup automaticky znovu vypne, jakmile uplyne čas uložený v dekodéru, brání poškození pohonů magnetickými články. V tuto chvíli (kompatibilní s K83) zůstává výstup aktivní, dokud je tlačítko na ovládacím panelu stisknuto. Tento provozní režim je vhodný pro výhybkové pohony s konečným vypnutím nebo pro odpojení.
V bistabilním nepřetržitém provozu (kompatibilní s k84) se oba výstupy zapínají a vypínají: Po stisknutí prvního tlačítka (červeného) na ovládacím panelu , výstup Out A je zapnutý. Zůstává aktivní, dokud stisknutím přiřazeného tlačítka (zeleného) neaktivujete výstup Out B stejné výstupní skupiny. Out A a Out B se chovají jako přepínací kontakt.
V režimu střídavého blikání jsou výstupy Out A a Out B výstupního páru zapnuty střídavě s nastavitelnou frekvencí blikání. Indikátor změny se spouští příkazem „Zelená“ přiřazeného tlačítka a opět se zastaví příkazem „Červená“. Volitelně lze výstup také pomalu ztlumit (tzv. „Zoom“ pro glow lam pen simulation). Pomocí přepínače režimu přepínače 3 můžete přepínat všechny páry výstupů společně na režimy „k83“ nebo „k84“ rychlostí blesku, bez ohledu na to, jak jsou konfigurovány.
Zpětná odezva
Protože SwitchPilot 3 podporuje RailCom®, lze všechna nastavení na vyžádání načíst a změnit přímo ve vestavěném stavu. V kombinaci s ECoS jako ideálním „partnerem“ může SwitchPilot 3 zaznamenávat a zobrazovat aktuální nastavení výhybek pomocí vhodně připravených pohonů výhybek.
Nastavení
SwitchPilot 3 lze flexibilně nastavit buď na programovací stopě pomocí ovládacích panelů DCC, nebo na hlavní trati pomocí POM („Programování na hlavní“), nebo jej lze také přečíst pomocí CV RailCom®. Na požádání se také naučí adresy přímo pomocí programovacího tlačítka. Nejjednodušší způsob nastavení je samozřejmě s integrovaným OLED displejem a třemi vstupními tlačítky: Všechna (!) Nastavení lze zkontrolovat přímo na dekodéru a na požádání je změnit. „Programování“ pomocí ovládacího panelu není nutné. Opravdu to nemůže být jednodušší. ESU LokProgrammer lze použít k aktualizaci firmwaru.
Ochrana
Stejně jako u našich lokomotivních dekodérů jsou výstupy SwitchPilot 3 z velké části chráněny proti přetížení.
NEJPRODÁVANĚJŠÍ